5 add-onów, które oszczędzają czas administratora Jiry

Home Blog Bez kategorii 5 add-onów, które oszczędzają czas administratora Jiry

5 add-onów, które oszczędzają czas administratora Jiry

Administrowanie dużymi instancjami Jiry nie jest proste. Duże ilości zadań zlecanych przez klientów, szczególnie dotyczące tworzenia skomplikowanych, zawierających szereg post-funkcji workflowów czy konfiguracji projektów potrafią przeciążyć nawet specjalistów, którzy świetnie znają się na swojej pracy.

Na szczęście problem ten został rozpoznany przez firmy operujące w ekosystemie Atlassian Marketplace, i na rynek trafiły rozszerzenia do Jiry skupiające się na rozwiązywaniu problemów, z jakimi borykają się administratorzy.

W związku z tym postanowiliśmy opisać 5 rozwiązań, które wyróżniają się na tle reszty narzędzi administracyjnych dostępnych na Marketplace, oszczędzając adminom Jiry zarówno mnóstwo czasu jak i niepotrzebnego wysiłku.

1. ScriptRunner

Jedno z popularniejszych narzędzi administracyjnych, pozwalające na wykorzystywanie gotowych skryptów lub budowanie własnych rozwiązań. Dla administratora, który potrafi programować jest to prawdziwy game-changer, umożliwiający m.in. znaczącą automatyzację pracy, edytowanie interfejsu w Jira oraz głębokie modyfikowanie workflow, dzięki któremu nawet najbardziej skomplikowane procesy biznesowe znajdą swoje odwzorowanie w systemie.

Minusy:

  • Cena
  • Bez programisty nie da się w pełni wykorzystać możliwości ScriptRunnera

Dostępność: Cloud, Server, Service Desk
Ceny: $1250 (500 userów), $3300 (2000 userów), $9500 (10000 userów), $14000 (10000+ userów)

2. Workflow PowerBox

Workflow PowerBox to pakiet dodatkowych warunków, walidatorów oraz post-funkcji, jednak jego najpotężniejszą funkcjonalnością jest możliwość tworzenia szablonów. Dzięki temu, zamiast edytować elementy workflow ręcznie, wystarczy zdefiniować je na początku pracy i używać wedle potrzeb. Add-on pozwala nawet na zagnieżdżanie szablonu w szablonie oraz wyłączanie poszczególnych elementów szablonów, na wypadek testów czy prac utrzymaniowych. Wszystkie te funkcjonalności są bezcenne dla każdego admina zarządzającego dużą ilością workflowów.

Minusy:

  • Surowy interfejs
  • Grupowanie niektórych warunków, walidatorów i post-funkcji zamiast rozbicia ich na pojedyncze moduły

Dostępność: Server, Data Center, Service Desk
Ceny: $750 (500 userów), $1400 (2000 userów), $1800 (10000 userów), $2200 (10000+ userów)

3. JQL Tricks

Pakiet funkcji JQL, od bardzo prostych po bardzo skomplikowane. Ułatwia życie zarówno użytkownikom jak i administratorom, umożliwiając dużo skuteczniejsze wyszukiwanie w systemie, jak również możliwość ograniczania części funkcjonalności do wybranych grup lub projektów.

Minusy:

  • Niektóre wyszukiwania potrafią zająć naprawdę dużo czasu i zasobów systemowych

Dostępność: Server, Data Center
Ceny: $800 (500 userów), $1200 (2000 userów), $1500 (10000 userów), $2000 (10000+ userów)

4. Agile Board Filter for Jira

Dobre rozwiązanie dla administratora, który ma pod swoją opieką użytkowników mających duże wymagania względem modyfikacji tablic Agile. Zamiast wykonywać wszystkie modyfikacje ręcznie, można skorzystać z gotowych filtrów i szablonów, oraz modyfikować praktycznie każdy z aspektów funkcjonowania tablicy. Potężne narzędzie dla każdej organizacji, w której panuje zaawansowana kultura pracy w metodykach zwinnych.

Minusy:

  • Cena
  • Mnogość funkcji przytłoczy administratora bez świetnej orientacji w Agile

Dostępność: Server, Data Center
Ceny: $2000 (500 userów), $3000 (2000 userów), $5000 (10000 userów), $8000 (10000+ userów)

5. Announcer

Potężne narzędzie do ogłaszania wszystkiego rodzaju prac utrzymaniowych, instalacji nowych funcjonalności i innych zmian systemowych. W przeciwieństwie do belki systemowej umożliwia wymuszenie akceptacji na użytkownikach (w systemie zapisany jest rejestr zmian), targetowanie notyfikacji po grupach i projektach, wykorzystanie HTML w notyfikacjach oraz publikowanie kilku wiadomości jednocześnie.

Minusy:

  • Targetowanie po grupach działa tylko dla pierwszych kilkuset grup (w kolejności alfabetycznej)
  • Brak możliwości targetowania jednej notyfikacji do kilku grup na raz

Dostępność: Server, Data Center
Ceny: $1000 (500 userów), $2000 (2000 userów), $4000 (10000 userów), $6000 (10000+ userów)


About Author : Krzysztof Daukszewicz